Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na politykę prywatności.

Technik

handlowiec

Do branżowej szkoły II stopnia przyjmowani są absolwenci branżowej szkoły I stopnia lub zasadniczej szkoły zawodowej, którzy ukończyli szkołę w ciągu ostatnich 5 lat szkolnych. Ukończenie branżowej szkoły II stopnia umożliwia uzyskanie wykształcenia średniego oraz dyplomu technika. Słuchacz może przystąpić do matury i uzyskać świadectwo dojrzałości.

Symbol cyfrowy zawodu
522305
Cel kształcenia
IV semestry (2 lata)
Kwalifikacja
HAN.02. Prowadzenie działań handlowych
Cele ksztalcenia
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik handlowiec będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji HAN.02. Prowadzenie działań handlowych: planowania działań sprzedażowych i monitorowanie ich efektów, organizowania i prowadzenia działań handlowych oraz aktywnej komunikacji z klientem biznesowym.
Możliwość zatrudnienia
Po ukończeniu szkoły absolwent ma szerokie możliwości zatrudnienia na rynku pracy. Nabyte umiejętności zawodowe umożliwiają mu zatrudnienie w punktach sprzedaży detalicznej, agencjach reklamowych i marketingowych, hurtowniach i magazynach lub podjęcie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Poniżej zamieszczamy odnośnik do Podstawy Programowej Kształcenia Branżowego dla zawodu technik  handlowiec z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 maja 2019 r. w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa branżowego.  

Kontakt