Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na politykę prywatności.

Technik

pojazdów samochodowych

Do branżowej szkoły II stopnia przyjmowani są absolwenci branżowej szkoły I stopnia lub zasadniczej szkoły zawodowej, którzy ukończyli szkołę w ciągu ostatnich 5 lat szkolnych. Ukończenie branżowej szkoły II stopnia umożliwia uzyskanie wykształcenia średniego oraz dyplomu technika. Słuchacz może przystąpić do matury i uzyskać świadectwo dojrzałości.

Symbol cyfrowy zawodu
311513
Cel kształcenia
IV semestry (2 lata)
Kwalifikacja
MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych
Cele ksztalcenia
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik pojazdów samochodowych będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych w zakresie: diagnozowania stanu technicznego pojazdów samochodowych, obsługiwania i naprawiania pojazdów samochodowych, organizowanie i nadzorowanie procesu obsługi pojazdów samochodowych, przeprowadzanie badań technicznych pojazdów samochodowych.
Możliwość zatrudnienia
W autoryzowanych stacjach obsługi - ASO, w zakładach produkujących pojazdy samochodowe, w zakładach naprawczych pojazdy samochodowe, na stacjach kontroli pojazdów, w przedsiębiorstwach transportu samochodowego, w instytucjach zajmujących się obrotem pojazdów samochodowych i ich częściami, w instytucjach zajmujących się ewidencją pojazdów samochodowych oraz ubezpieczeniem komunikacyjnym, a także istnieje możłiwość podjęcia własnej działalności gospodarczej.

Poniżej zamieszczamy odnośnik do Podstawy Programowej Kształcenia Branżowego dla zawodu technik pojazdów samochodowych z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 maja 2019 r. w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa branżowego. 

Kontakt