Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na politykę prywatności.

Technik

usług fryzjerskich

Do branżowej szkoły II stopnia przyjmowani są absolwenci branżowej szkoły I stopnia lub zasadniczej szkoły zawodowej, którzy ukończyli szkołę w ciągu ostatnich 5 lat szkolnych. Ukończenie branżowej szkoły II stopnia umożliwia uzyskanie wykształcenia średniego oraz dyplomu technika. Słuchacz może przystąpić do matury i uzyskać świadectwo dojrzałości.

Symbol cyfrowy zawodu
514105
Cel kształcenia
IV semestry (2 lata)
Kwalifikacja
FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur
Cele ksztalcenia
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług fryzjerskich będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur w zakresie: projektowania fryzur, dokumentowania fryzur oraz wykonywania fryzur na podstawie projektów.
Możliwość zatrudnienia
W salonach fryzjerskich, firmach kosmetyczno – fryzjerskich, jako specjalista szkoleniowiec, jako fryzjer teatralny lub filmowy w teatrach, filharmoniach i operach oraz w wytwórniach filmowych i w telewizji, a także ma możliwość podjęcia własnej działalności gospodarczej.

Poniżej zamieszczamy odnośnik do Podstawy Programowej Kształcenia Branżowego dla zawodu technik  usług fryzjerskich z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 maja 2019 r. w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa branżowego. 

Kontakt